День без поліетилену!

Дата: 02.07.2020 14:35

3 липня – День без поліетилену в Україні

Пластикові пакети, а також пластик одноразового використання (пляшки, соломинки, упаковка для їжі тощо) – найбільш поширені відходи, які внаслідок недбалої поведінки людей потрапляють до навколишнього середовища і завдають значної шкоди екосистемі планети.

Весь світ спостерігає негативні наслідки життєдіяльності людини. Це один з найпоширеніших видів пластикових відходів, що засмічує довкілля. Викинуті пакети зберігаються досить тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. Таким чином, вони утворюють стійке забруднення, їх складно збирати – пакети розносяться вітром по вулицях, полях, лісах та водних об’єктах. Щорічно тисячі тварин і птахів гинуть від поїдання пакетів.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів. При цьому щорічно до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, у тому числі, й поліетиленових пакетів. Для боротьби із забрудненням ними навколишнього середовища застосовуються різні заходи, і вже близько 40 країн ввели заборону або обмеження на продаж та виробництво пластикових пакетів.

У рамках Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day), що проходить 3 липня 2020 року, закликаємо всіх людей приєднатися до флешмобу та на один день відмовитися від використання поліетилену.

Акція покликана привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових поліетиленових виробів і забруднення навколишнього середовища їх відходами.

Мета акції – спробувати у повсякденному житті застосувати модель екологічної поведінки, притаманну для жителів ЄС, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну поліетилену серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Бережіть себе та нашу планету!