До уваги депутатів Устилузької міської ради VIII скликання

Дата: 06.04.2021 11:05

Парламент змінив правила врегулювання конфлікту інтересів

у депутатів та посадових осіб міської ради

18 березня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема ст. 59-1. Дані зміни дозволять ефективно врегулювати конфлікт інтересів у міського голови, секретаря, депутатів міської ради.

Відтепер міський голова, секретар, депутат міської ради публічно повідомляє про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо), відповідному колегіальному органу та не бере участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідним колегіальним органом.

Такі особи, у разі виникнення конфлікту інтересів, можуть брати участь у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо)  лише за умови:

• що їх неучасть призведе до неможливості прийняття рішень колегіальним органом;
  •  публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання цього органу.

Раніше ж місцевий депутат або посадова особа могли брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень на засіданнях місцевих ради просто оголосивши про наявність конфлікту інтересів під час засідання колегіального органу.

Додатково, з методичними рекомендаціями та роз’ясненнями НАЗК стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів можна ознайомитись за посиланням  https://wiki.nazk.gov.ua/category/konflikt-interesiv