Устилузька громада

Волинська область, Володимир-Волинський район

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення (слухання) щодо реорганізації закладів освіти Устилузької міської ради

Дата: 26.05.2021 09:50
Кількість переглядів: 788

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення (слухань) щодо реорганізації  

закладів освіти Устилузької міської ради

 

1.Найменування організатора громадського обговорення (слухань) -  Устилузька міська рада.

 2. Мета: врахування думки жителів Устилузької міської територіальної громади щодо реорганізації закладів освіти, а саме: реорганізації комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад» села Хотячів Устилузької міської ради Волинської області», комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня села Рогожани Устилузької міської ради Волинської області» та П’ятиднівський заклад дошкільної освіти Устилузької міської ради Волинської області шляхом приєднання до Пятиднівської гімназії Устилузької міської ради.

 

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 18 березня 2020 року, не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон передбачає, що здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечуватимуть:

-           початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

-           гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

-           ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Крім того, згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту», який набрав чинності 28 вересня 2017 року, передбачається, що переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом.

Таким чином, установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26) реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника (ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

 Станом на сьогодні на території Устилузької міської ради функціонують 8 закладів загальної середньої освіти, з них: 2 школи І ступеня, 3 школи І-ІІ ступенів, 3 школи І-ІІІ ступенів. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена  на заробітну плату педагогічних працівників. 

У зв’язку з малою наповненістю класів комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад» села Хотячів Устилузької міської ради Волинської області» (загальна кількість учнів не більше 25)  та комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня села Рогожани Устилузької міської ради Волинської області» (загальна кількість учнів не більше 25) є загроза втратити право громади на отримання освітньої субвенції з державного бюджету на оплату праці педагогічних працівників даних закладів.

В такому випадку, бюджетне навантаження щодо оплати заробітної плати педагогам цих закладів буде покладене на місцевий бюджет, що призведе до мінімізації видатків на основні поточні потреби закладів (покращення матеріально-технічної бази тощо) і негативно вплине на забезпечення надання якісних освітніх послуг і забезпечення комфортного освітнього простору (середовища).

З метою збереження за закладами освіти високого коефіцієнту при розподілі освітньої субвенції, збереження робочих місць та рівня заробітних плат педагогічних працівників, є потреба провести заходи щодо трансформації (зміни) мережі закладів освіти згідно запропонованих проектів рішень (додаються). Із проектами рішень можна ознайомитись тут: https://rada.info/upload/users_files/04051388/3fa10cb33d7cad833dbed1b66072e94f.docx

Крім того, заходи з оптимізації шкільної мережі дасть можливість створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

З метою забезпечення належної організації харчування учнів комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села П’ятидні Устилузької міської ради Волинської області» (планується перейменувати в Пятиднівську гімназію) та вихованців П’ятиднівського закладу дошкільної освіти Устилузької міської ради Волинської області, а також у зв’язку з розміщенням цих бюджетних установ в одному приміщенні, доцільно  дошкільний заклад приєднати як внутрішній структурний підрозділ до гімназії.

Дія прийнятих рішень поширюватиметься на учнів (вихованців) та їх батьків.

                                                                                                                    

3.  Питання або назва проекту акта, винесеного на обговорення.

- проект рішення Устилузької міської ради «Про припинення (реорганізацію) комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад» села Хотячів Устилузької міської ради Волинської області» шляхом приєднання до П’ятиднівської гімназії Устилузької міської ради»

- проект рішення Устилузької міської ради «Про припинення (реорганізацію) комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня села Рогожани Устилузької міської ради  Волинської області» шляхом приєднання»

- проект рішення Устилузької міської ради «Про припинення (реорганізацію)

П’ятидніського закладу дошкільної освіти Устилузької міської ради Волинської області  шляхом приєднання до П’ятиднівської гімназії Устилузької міської ради»

4. Альтернативні варіанти вирішення питання.

- схвалення проектів рішень Устилузької міської ради без зауважень;

- схвалення проектів рішень Устилузької міської ради із урахуванням отриманих пропозицій та зауважень.

5. Термін проведення громадського обговорення: з 27 травня до 11 червня 2021 року включно.

6. До участі в обговоренні запрошуються всі  мешканці Устилузької міської територіальної громади, депутати Устилузької міської ради, тощо.

7.  Формат проведення громадського обговорення:

7.1. пропозиції та зауваження приймаються до 12 год. 11 червня 2021 року у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 44731, м. Устилуг,  вул. Володимирська,40, е-mail: Ustylugmr@gmail.соm

7.2. публічне громадське обговорення (слухання) у форматі зборів, зустрічей з громадськістю планується 11 червня 2021 року на базі закладів освіти згідно узгодженого плану керівників закладів (інформація про час і місце додатково буде розміщена на сайті Устилузької міської ради).

          8. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: Устилузька міська рада, м. Устилуг, вул. Володимирська,40,                                   е-mail: Ustylugmr@gmail.соm.

Контактна особа: Бохотниця Сергій Михайлович, юрист, тел. 03342 93 448.

9. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на офіційному веб-порталі Устилузької міської ради у строки, передбачені чинним законодавством. 

        З розпорядженням міського голови від 26.05.2021 № 46-аг "Про проведення громадських обговорень (слухань)" можна ознайомитись тут: https://rada.info/upload/users_files/04051388/fed5ed70d80d90330c0389c1c69e7a85.pdf

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь