Устилузька громада

Волинська область, Володимир-Волинський район

Санаторно-курортне лікування учасників бойових дій

Дата: 29.01.2021 12:15
Кількість переглядів: 153

Суб'єкти забезпечення безоплатними путівками

 1. Учасники бойових дій - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
 2. постраждалі учасники Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
 3. учасники війни - не частіше ніж один раз на два роки, строком на 18-21 день;
 4. особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;
 5. особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) з них: І та II групи - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів; III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день, члени сімей загиблих.

Грошова компенсація

Компенсація  вартості  самостійного  санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій,  учасникам війни, особам, на яких поширюється  чинність  Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"  виплачується  за  їх  бажанням  у  розмірі  вартості  самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не   більше  ніж  середня  вартість  санаторно-курортної  путівки.

Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Станом на 2021 рік – 620 грн

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах (округлених до однієї гривні):

•      особам з інвалідністю I і II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки;

•      особам з інвалідністю III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.

Після   отримання  компенсації  вартості  самостійного санаторно-курортного  лікування  особами,   період наступного їх  перебування  на  обліку  для забезпечення  санаторно-курортним  лікуванням  або  для  отримання наступної компенсації вартості  самостійного  санаторно-курортного лікування  обчислюється  з  дня  подання  ними заяви та необхідних документів.Підставою для виплати  компенсації  вартості  самостійного санаторно-курортного лікування є такі документи:

 • заява про виплату компенсації;
 •  про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, 
 • про підтвердження   проходження   санаторно-курортного  лікування  або зворотний     талон     санаторно-курортної     путівки    строком санаторно-курортного  лікування не менш як 18 днів;

Грошова компенсація виплачується  особам  через  два  роки після  звернення  із  заявою  про  виділення  путівки  або виплату грошової  компенсації,  якщо  вони  протягом  цього   періоду   не одержували безоплатної санаторно-курортної путівки.

Необхідні кроки для одержання санаторно-курортного лікування

В першу чергу, потрібно стати на облік в управлінні праці соціального захисту населення  в м. Володимир-Волинський вул.Ковельська. 173 (тел. 3-86-85),  для санаторно-курортного лікування.

Після цього потрібно подати документи (особисто або через уповноважену особу) до органу соціального захисту населення :

 1. паспорт (копію та оригінал);
 2. заяву на видачу путівки;
 3. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
 4. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (оригінал подається для перевірки);
 5. копію військового квитка (за наявності).

Після цього працівники органів соціального захисту населення повинні надати ґрунтовну консультацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням, ознайомити із відповідним переліком санаторно-курортних закладів, які здійснюють лікування і врешті-решт видати санаторно-курортну путівку.

Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.

Повторне взяття на облік проводиться на підставі копії (дубліката) медичної довідки лікувальної установи за формою 070/о, що додається до попередньої заяви, якщо строк дії зазначеної довідки не закінчився.

За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.

Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

У разі відмови особи від путівки складається акт відмови від путівки за формою, затвердженою Мінветеранів, а зазначеною путівкою забезпечується інша особа у порядку черговості.

Оздоровлення дітей

На безоплатне та пільгове забезпечення за рахунок коштів державного бюджету путівкою до дитячого закладу оздоровлення один раз на рік за умови, що така путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів мають право діти учасників бойових дій та діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО чи помер внаслідок захворювання, поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час участі в АТО. За кошти державного бюджету (з оплатою батьками 20-відсоткової вартості путівки) діти направляються до дитячих закладів оздоровлення Українського дитячого центру «Молода гвардія» та Міжнародного дитячого центру «Артек». Для цього потрібно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем постійного проживання дитини; і подати копію свідоцтва про народження дитини та копію посвідчення учасника бойових дій батька/матері. Перед відправленням дитина повинна пройти медичний огляд та отримати довідку за формою 079/о. Проїзд груп дітей та супроводжувачів здійснюється за кошти батьків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь