Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення (слухання) щодо перейменування вулиць

Дата: 09.06.2021 09:59

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення (слухань) щодо перейменування

вулиць на території Устилузької територіальної громади

1.Найменування організатора громадського обговорення (слухань) -  Устилузька міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів Устилузької міської територіальної громади щодо перейменування вулиць в с. Тростянка та с. Хотячів

Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» забороняється присвоювати юридичним особам та об’єктам права власності імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працювали у радянських органах державної безпеки, назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних радянських республік та похідні від них, а також назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім пам’ятників та пам’ятних знаків, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).

Імена фізичних осіб, ювілейні та святкові дати, назви і дати історичних подій присвоюються юридичним особам та об’єктам права власності лише після проведення громадського обговорення та за згодою відповідного трудового колективу.

Враховуючи те, що в с. Тростянка та с. Хотячів у назвах вулиць Терешкова та Карбишева використовуються імена осіб, які підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», слід перейменувати дані вулиці.

3.  Питання або назва проекту акта, винесеного на обговорення.

- проект рішення Устилузької міської ради «Про перейменування вулиць», а саме перейменувати:

вулицю Терешкової в селі Тростянка Володимир-Волинського району Волинської області на вулицю Лесі Українки

вулицю Карбишева в селі Хотячів Володимир-Волинського району Волинської області на вулицю Незалежності.

з проектом рішення можна ознайомитись за посиланням https://rada.info/upload/users_files/04051388/ef292f25a000761c646223a4634582f0.docx

4. Альтернативні варіанти вирішення питання.

- схвалення проекту рішення Устилузької міської ради без зауважень;

- схвалення проекту рішення Устилузької міської ради із урахуванням отриманих пропозицій та зауважень.

5. Термін проведення громадського обговорення: з 10 червня до 13 липня 2021 року включно.

6. До участі в обговоренні запрошуються всі  мешканці Устилузької міської територіальної громади, депутати Устилузької міської ради, тощо.

7.  Формат проведення громадського обговорення:

7.1. пропозиції та зауваження приймаються до 16 год. 12 липня 2021 року у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 44731, м. Устилуг,  вул. Володимирська,40, е-mail: Ustylugmr@gmail.соm

7.2. публічне громадське обговорення (слухання) у форматі зборів, зустрічей з громадськістю планується:

о 12 год. 00 хв. 13 липня 2021 року в приміщенні фельшерсько-акушерського пункту с. Тростянка за адресою: с. Тростянка, вул. Гуденка,1а;

о 15 год 00 хв. 13 липня 2021 року в приміщенні клубу за адресою: с. Хотячів, вул. Карбишева,36.

8. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: Устилузька міська рада,                            м. Устилуг, вул. Володимирська,40, е-mail: Ustylugmr@gmail.соm.

Відповідальна особа: Касьян Людмила Вікторівна, секретар міської ради,                                тел. 03342 93 448.

9. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на офіційному веб-порталі Устилузької міської ради у строки, передбачені чинним законодавством.

Згідно Закону України про свободу пересування та вільний вибір місця проживання (стаття 6), у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць чи населених пунктів, зміни  в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

У випадку, передбаченому частиною тринадцятою цієї статті, зазначені відомості за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування. Такі відомості вносяться безоплатно.

Зміна назви міста чи вулиці не є зміною місця проживання, а також чинним законодавством не передбачено обов’язку змінювати «штамп» у паспорті у зв’язку зі зміною назви вулиці. Перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає потреба.