До уваги всіх юридичних осіб Волині !!!

Дата: 22.06.2021 15:29

До уваги всіх юридичних осіб Волині ?!

З 11 липня 2021 року набуде чинності Положення про форму та зміст структури власності! Юридичні особи, які були зареєстровані до набрання чинності Наказом про структуру власності, протягом 3 місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в ЄДР відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ).

Підготуйтесь заздалегідь!

Відповідно до Законів України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” і “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” Міністерство фінансів України розробило, а Міністерство юстиції України зареєструвало наказ “Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності”. Він набуде чинності через місяць з дня офіційної публікації, тобто з 11 липня 2021 року.

Наказом визначено, що структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов'язковому порядку надаватись державному реєстратору. Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо або опосередковано володіють юридичною особою самостійно або спільно з іншими особами. Зразки документу доступні за посиланням з розділу “Фінансовий моніторинг” вебсайту Міністерства фінансів України https://mof.gov.ua/…/samples_of_drawing_up_a_schematic_repr…

Отже, з 11 липня 2021 року для внесення (оновлення) в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:

? заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) - форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи — громадського формування (форма 4);

? структуру власності;

? витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи — нерезидента в країні її місцезнаходження у разі, якщо засновником юридичної особи виступає нерезидент;

? нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи для фізичної особи — нерезидента або для резидента, якщо його документ оформлений без застосування засобів ЄДДР. Нотаріально засвідчувати слід копії сторінок, на яких зазначені реквізити документа та прізвище, ім’я, по-батькові (за наявності) особи, якій його видано.

При цьому адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про КБВ протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказом про структуру власності. Після закінчення тримісячного терміну, адмінзбір буде справлятися у розмірі, встановленому ст. 36 Закону про державну реєстрацію.

Щодо питань, пов’язаних із визначенням КБВ, обгрунтування причин відсутності КБВ у юридичної особи, складання схематичного зображення структури власності тощо, рекомендуємо звертатись до Міністерства фінансів України як до органу, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері запобігання і протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.