До уваги бджолярів

Дата: 19.07.2021 10:58

На 2021 рік продовжено дію  програми підтримки бджолярів України. По 200 грн на кожну бджолосім’ю можуть отримати пасічники, які утримують від 10 до 300 сімей. Тим, у кого більш ніж 300 бджолосімей, надається максимальна сума підтримки - 60000 грн.

Для того, щоб отримати фінансову допомогу, необхідно подати документи до 1 жовтня поточного року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2021 року №517 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року №107» дещо змінено порядок використання державних коштів, виділених для підтримки бджільництва.

Для отримання дотації за місцезнаходженням пасіки до міської ради (м. Устилуг, вул. Володимирська, 40) потрібно подати такі документи:

копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (паспорт нового зразка – повинен містити єдиний унікальний номер);

копію рішення про державну реєстрацію потужності (фізичні особи, суб’єкти господарювання);

копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);

копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи); копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (ідентифікаційний номер) (фізичні особи);

копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма №24) (юридичні особи);

довідку, видану міською радою, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці).

Реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей проводиться у Державному реєстрі потужностей операторів ринку. Цю роботу проводить Володимир-Волинське управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області (м. Володимир-Волинський, вул. Кобзарська, 3). Це ж управління видає ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.

Відповідно до Наказу МРЕТ та СГ України №338 від 19.02.2021 року пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи в органах місцевого самоврядування. Тим субєктам, які реєстрували пасіку в минулі роки, у звязку з введенням єдиного унікального номера, необхідно пасіку перереєструвати.

Реєстрація (перереєстрація) пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки за заявою встановленого зразка (бланк заяви нададуть у міській раді). До заяви додається засвідчена заявником копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, який містить єдиний унікальний номер.

Телефон для довідок: 93419