Балетний спектакль "Жар-птиця" Ігоря Стравінського на сцені Устилуг Стравінський FEST

Дата: 27.09.2019 11:57

Жар-птиця / ХНАТОБ / СХІД OPERA

12 жовтня Устилуг Стравінський FEST

Заслужений діяч мистецтв Вірменії Ашот Андрійович Асатурян (1937-1999) увійшов до історії українського мистецтва першою постановкою балету О. Канерштейна «Євпраксія» про культову фігуру української історії — внучку Ярослава Мудрого (1994).
На посаді головного балетмейстера харківського театру імені М.В. Лисенка він серед інших поставив балети на одну дію «Жар-птиця» і «Орфей» І. Стравінського (1991). Доти балетні спектаклі великого композитора на українській сцені не ставилися.
Головний балетмейстер Харківської трупи, народна артистка України Світлана Коливанова, яка того часу виконувала головну партію у «Жар-птиці», розповідала про свою героїню так: «Казкова, загадкова та водночас дуже жіночна, вона має чарівну силу, проте підкоряється волі людини. Така багатопланова роль - подарунок для будь-якої балерини».

Жар-птица - заслужена артистка України Радієвска Антоніна.
Іван - Василенко Володимир
Царівна Краса - Шарикова Ольга
Кащей - Васильєв Дмитро

#ДімДеВинаходилиМузику
#МалімістаВеликівраження

Світлина від Музей-садиба Ігоря Стравінського.