Служба у справах дітей

Служба у справах дітей  Устилузької міської ради (далі – Служба) є виконавчим органом Устилузької міської ради (без статусу юридичної особи).

Утворення Служби є виключно компетенцією міської ради. Служба підконтрольна і підзвітна міській раді, підпорядкована її виконавчому комітету та міському голові.

Служба має відповідний бланк із своїм найменуванням.

Служба утримується за рахунок коштів міського бюджету.

Служба у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Указами Президента України, постановами та розпорядженнями Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, постановами, розпорядженнями, методичними нормативними та іншими керівними матеріалами державних органів, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови,  Положенням про службу у справах дітей міської ради.

Головним  завданням служби є: реалізація на території громади  державної політики  з питань соціального захисту  дітей , запобігання дитячій  бездоглядності  та безпритульності , профілактика вчинення правопорушень  дітьми.

Основні функції служби у справах дітей :

• захист прав , свобод і законних інтересів дітей ;
  • запобігання  дитячій бездоглядності  і безпритульності ;
  • встановлення опіки та піклування над дітьми ;
  • усиновлення ;
  • створення прийомних  сімей  та дитячих будинків сімейного типу ;
  • здійснення контролю за умовами утримання і виховання  дітей  у закладах  для дітей –сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ;
  • ведення державної статистики щодо дітей відповідно  до законодавства  України та міжнародним стандартам ;
  • ведення обліку  дітей ,які  опинилися у складних  життєвих обставинах , дітей – сиріт , позбавлених  батьківського піклування  , усиновлених , влаштованих до дитячих будинків сімейного типу , прийомних сімей;
  • надання практичної та методичної допомоги , консультацій з питань соціального захисту дітей.

04 Березня, 2022 р., 10:07
Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.
23 Лютого, 2022 р., 14:51
Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується державою. Служба у справах дітей, як контролюючий орган, постійно здійснює заходи з виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, вживає заходи щодо захисту прав дітей, аналізує стан недопущення дитячої бездоглядності, вивчає умови і причини поширення негативних явищ серед неповнолітніх. Служба у справах дітей  Устилузької міської ради постійно проводить рейди, у ході яких перевіряються умови утримання і виховання дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
31 Січня, 2022 р., 10:13
Інформування громадськості про суть та зміст патронату забезпечується, зокрема шляхом розміщення соціальної реклами, інформаційних та довідкових матеріалів на своїх офіційних веб-сайтах, в соціальних мережах:
29 Грудня, 2021 р., 11:17
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вимагає посилити контроль за додержанням права на захист від насильства дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в сімейні форми виховання.