Служба у справах дітей

Служба у справах дітей  Устилузької міської ради (далі – Служба) є виконавчим органом Устилузької міської ради (без статусу юридичної особи).

Утворення Служби є виключно компетенцією міської ради. Служба підконтрольна і підзвітна міській раді, підпорядкована її виконавчому комітету та міському голові.

Служба має відповідний бланк із своїм найменуванням.

Служба утримується за рахунок коштів міського бюджету.

Служба у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Указами Президента України, постановами та розпорядженнями Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, постановами, розпорядженнями, методичними нормативними та іншими керівними матеріалами державних органів, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови,  Положенням про службу у справах дітей міської ради.

Головним  завданням служби є: реалізація на території громади  державної політики  з питань соціального захисту  дітей , запобігання дитячій  бездоглядності  та безпритульності , профілактика вчинення правопорушень  дітьми.

Основні функції служби у справах дітей :

• захист прав , свобод і законних інтересів дітей ;
  • запобігання  дитячій бездоглядності  і безпритульності ;
  • встановлення опіки та піклування над дітьми ;
  • усиновлення ;
  • створення прийомних  сімей  та дитячих будинків сімейного типу ;
  • здійснення контролю за умовами утримання і виховання  дітей  у закладах  для дітей –сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ;
  • ведення державної статистики щодо дітей відповідно  до законодавства  України та міжнародним стандартам ;
  • ведення обліку  дітей ,які  опинилися у складних  життєвих обставинах , дітей – сиріт , позбавлених  батьківського піклування  , усиновлених , влаштованих до дитячих будинків сімейного типу , прийомних сімей;
  • надання практичної та методичної допомоги , консультацій з питань соціального захисту дітей.

03 Грудня, 2021 р., 16:23
03.12. 2012 р. ССД Устилузької МТГ взяла участь у вебінарі на тему « Повноваження ТГ з питань забезпечення  та дотримання прав дитини: вимоги закону» Тренер: Людмила Семенівна Волинець , заслужений працівник соціальної сфери, кандидат політичних наук. Було цікаво, корисно та змістовно
01 Грудня, 2021 р., 12:52
Під час проведення акції ССД Устилузької міської ради спільно з поліцейським офіцером громади Дем’яненко О.А. та ювенальним поліцейським Володимир- Волинського РВП Редько О.В.  проведено рейди „Стоп насильству“, під час яких з профілактичними цілями відвідані родини, в яких існує домашнє насильство або є загроза його вчинення та освітній заклад с.П’ятидні Устилузької  МТГ.
25 Листопада, 2021 р., 16:07
Проведено профілактичний захід
24 Листопада, 2021 р., 15:03
Кожна дитина потребує піклування і своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.                                                                           Відповідно до Положення про комісію з питань захисту прав дитини затвердженою рішенням виконавчого комітету Устилузької міської  ради від 08.07.2021 року № 52 під головуванням Куницької А.П.  24.11.2021 року відбулось чергове засідання комісії. Члени комісії розглянули 2 питання:                                                                                       - про неналежне виконання батьківських  обов’язків;

23 Листопада, 2021 р., 13:11
Для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в територіальних громадах із числа суб’єктів утворюється МІЖДИСЦИПЛІНАРНА КОМАНДА (команда фахівців, які є працівниками суб’єктів для захисту прав дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах).