Служба у справах дітей

Служба у справах дітей  Устилузької міської ради (далі – Служба) є виконавчим органом Устилузької міської ради (без статусу юридичної особи).

Утворення Служби є виключно компетенцією міської ради. Служба підконтрольна і підзвітна міській раді, підпорядкована її виконавчому комітету та міському голові.

Служба має відповідний бланк із своїм найменуванням.

Служба утримується за рахунок коштів міського бюджету.

Служба у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Указами Президента України, постановами та розпорядженнями Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, постановами, розпорядженнями, методичними нормативними та іншими керівними матеріалами державних органів, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови,  Положенням про службу у справах дітей міської ради.

Головним  завданням служби є: реалізація на території громади  державної політики  з питань соціального захисту  дітей , запобігання дитячій  бездоглядності  та безпритульності , профілактика вчинення правопорушень  дітьми.

Основні функції служби у справах дітей :

• захист прав , свобод і законних інтересів дітей ;
  • запобігання  дитячій бездоглядності  і безпритульності ;
  • встановлення опіки та піклування над дітьми ;
  • усиновлення ;
  • створення прийомних  сімей  та дитячих будинків сімейного типу ;
  • здійснення контролю за умовами утримання і виховання  дітей  у закладах  для дітей –сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування ;
  • ведення державної статистики щодо дітей відповідно  до законодавства  України та міжнародним стандартам ;
  • ведення обліку  дітей ,які  опинилися у складних  життєвих обставинах , дітей – сиріт , позбавлених  батьківського піклування  , усиновлених , влаштованих до дитячих будинків сімейного типу , прийомних сімей;
  • надання практичної та методичної допомоги , консультацій з питань соціального захисту дітей.

31 Жовтня, 2023 р., 11:39
Якщо батьки (опікуни чи піклувальники) неналежно виконують свої обов’язки щодо дитини або ж взагалі не дбають про неї – їх можуть притягти до відповідальності згідно з законодавством: накласти штраф,позбавити батьківських прав тощо. Для цього потрібно звертатися до суду. Однак такі питання потребують детального вивчення і оцінки фахівцем, підготовки документів. Тож підліток з 14 років має право самостійно звернутися до системи безоплатної правничої допомоги для отримання цих послуг. Юристи оцінять ситуацію і запропонують рішення. Якщо потрібно буде звертатися до суду — діти  мають право на представництво їхніх інтересів у суді юристом чи адвокатом. Правники допоможуть зібрати необхідні матеріали та підготують заяву до суду для притягнення до відповідальності таких батьків (опікунів, піклувальників). Просимо поширити новину на ваших інформаційних ресурсах, щоб більше дітей знали про можливість отримання безоплатно послуг юриста чи адвоката.
26 Вересня, 2023 р., 11:00
20 Вересня, 2023 р., 14:23
   20.09.2023  року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. На повістку денну виносилися питання про надання дозволу на укладання договору оренди земельної ділянки, яка належить малолітній дитині та про надання статусу дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Дані  питання порядку денного були ретельно вивчені службою у справах дітей Устилузької міської  ради.