Миколаївська церква
Церква (1601) знаходиться у селі Лудин, належить до дерев'яних пам'яток архітектури початку XVІІ ст. Церква розташована на околиці села, на високому пагорбі, огороджена кам'яним муром, накрита металевою покрівлею. Сходи, які ведуть до її центрального входу, також оббиті металевими пластинами. Перед входом до храму знаходиться велике подвір'я, покрите бетоном. Будівля забезпечена трьома входами, приміщення розраховане на 750 прихожан. До одного із входів прилягає стежка із зручним поруччям. На церковному обійсті знаходиться господарська будівля, а також чотири надгробки (найімовірніше, це поховання священників, які відправляли богослужіння у цьому храмі). На незначній відстані від храму над джерелом побудована невелика капличка.
Давні традиції зодчества присутні у дерев'яній архітектурі Волині. У церковному будівництві типовими стають національно-традиційні риси. Період XVІІ – XVІІІ ст. характеризується розквітом дерев'яного будівництва, а різноманітний і мальовничий ландшафт цих земель призводив до нового, гармонійного поєднання архітектури з пейзажами навколишньої природи.
Поліські традиції спорудження церков тяжіють до зручних, доцільних і водночас простих форм храмових споруд. Особливістю дерев'яних храмів є те, що церковне приміщення не перекривається плоскою стелею, а високим, вежоподібним зрубом.