Устилузька громада

Волинська область Володимирський район

Музей видатного композитора Ігоря Стравінського

 Сім’я Стравінських проживала у Петербурзі. Батько Федір був видатним оперним співаком, якому акомпанувала дружина-піаністка Ганна. Подружжя вивозило дітей до родичів в Устилуг, тому що в Петербурзі були часті тумани.

Вперше Ігор приїхав в Устилуг у вересні 1890 року в 10-річному віці до своїх двоюрідних сестер. Жили вони, як казали, в тому панському будинку, де розміщувалася лікарня. Потім він щороку приїздив сюди на канікули і вони дуже гарно проводили час, всі малювали.

Все частіше і частіше у своїх листах до матері він пише про свою двоюрідну сестру Катерину Носенко: «Катюша розцвіла».  

Так, Ігор Стравінський закохався у свою двоюрідну сестру, вони вирішують одружитися. Але, двоюрідних не вінчають, тому пара відправилася у Петербург, де їм у січні 1906 року  вдалося взяти церковний шлюб. У них було четверо дітей.

Сімейство Ігоря Стравінського в Устилузі жило на два будинки. На лівому березі річки Луга була садиба родини Білянкиних-Носенків. А через рік після весілля Ігор Стравінський поруч добудував власний будинок, так звану Стару Мизу,  на зразок швейцарського шале, щоб проживати влітку, на місці садово-паркового ансамблю маєтку князів Любомирських. Будівництво провадив Берштейн. Дім мав покриття з червоної черепиці, два великі каміни та балкон у бік річки. 

 29 вересня 2013 року відкрито реставровану музей-садибу композитора та реконструйовано парк.  На даний момент функціонує Музична школа-мистецтв, де займаються дітки з усієї громади.  Ювелірний дім “Lobortas” подарував безкоштовно для музею барельєф Стравніського.Фото без опису

У жовтні 2019 року відбувся "Устилуг Стравінський FEST” . Фестиваль був можливим, адже місцева влада виграла грантові кошти у рамках програми Кабінету міністрів та Міністерства культури України “Малі міста – великі враження”. Витрати на дійство розділили на частини: 30% – громада, 70% – фонд. Бюджет фестивалю складав 2 мільйони 80 тисяч гривень, з них 950 тисяч на фестиваль, решта – на оновлення сайту музею та ремонт місцевого будинку культури.

Вперше в історії Устилуга організували фестиваль такого масштабу і ризикнули привезти до невеликого прикордонного містечка музично-театральну виставу за музикою Ігоря Стравінського «Історія солдата» Львівської обласної філармонії та Харківський національний академічний театр опери та балету, який показав дві вистави «Весна священна» та «Жар-птиця». 


Фото без описуФото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь