Соціальні послуги

Соціа́льні по́слуги — комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи, сім'ї чи індивідів, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя.

Соціальні послуги можуть надаватись інституційно — в рамках соціальних служб, установ та закладів — та індивідуально — безпосередньо соціальним працівником чи іншим спеціалістом потребуючій особі

Установи і заклади, що можуть надавати соціальні послуги

Найбільш поширені в Україні державні соціальні установи і заклади — це:

• територіальні центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян;
  • центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
  • центри зайнятості;
  • центри професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів;
  • геріатричні установи;
  • притулки для неповнолітніх;
  • центри соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх;
  • будинки нічного перебування бездомних громадян;
  • центри обліку бездомних громадян;
  • соціальні готелі;
  • центри соціальної адаптації;
  • інші заклади

14 Серпня, 2024 р., 15:54
Процес надання соціальних послуг організаціями державної (комунальної) та недержавної форми власності регламентується  Законом України «Про соціальні послуги».
22 Листопада, 2023 р., 09:44
Законом України «Про соціальні послуги» визначено: у разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях для невідкладного надання соціальних послуг структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може надати право надавачам соціальних послуг державної/комунальної власності приймати рішення про надання соціальних послуг екстрено (кризово) (консультування, надання притулку, догляд, підтримане проживання, короткотермінове проживання, натуральна допомога, транспортні послуги тощо) особам/сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.