«Меморіал жертвам голокосту»

У селі П’ятидні Володимир-Волинського району розташований меморіал жертвам Голокосту. Тут на відстані 200 метрів від монументу, знаходяться три братські могили, де поховано 25 тисяч євреїв з міста Володимир-Волинський і району, які були закатовані нацистськими загарбниками в 1942-1943 роках. Майданчик навколо обеліска посипано битою червоною цеглою, що символізує землю, рясно политу кров'ю.

Монумент виготовлено зі світло-коричневого бетону на полімерній основі, у вигляді дванадцятиметрової свічки конусоподібної форми. Діаметр в основі — 2,5 м, у вершині — 1,5 м. Пам'ятник є домінантою в навколишньому ландшафті й акцентує меморіальне місце. Його розташовано на пагорбі на відстані близько 300 метрів на північ від траси Н22 Устилуг — Володимир-Волинський — Луцьк.

На обеліску вибито стилізовані рельєфні зображення загиблих — молодих, старих, дітей. Завершує композицію образ матері з дитям — символ обірваного життя, обірваного людського роду. Вони немов кажуть нащадкам: «На цьому місці не просто вбивали невинних людей. Тут убивали народ».

На пам'ятнику трьома мовами — українською, російською та їдишем — викарбувано:

«25 тысяч советских граждан

убиты здесь в 1942—1943 годах

фашистскими оккупантами».

«Зупинимось, помовчимо хвилину.

Свято присягаємо, жагуче,

Що муки ваші не забудемо довіку,

Всім катам покара неминуча».

,שטעלט זיך, מענטשן, אָפּ אף א מינוט און שווייַגט

און גיט א שוווּע, הייליקע, געטרייַ, און אייַזן-פעסט