Устилузька громада

Волинська область Володимирський район

ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА

Повномасштабна війна з росією виводить ветеранську політику на перший план – для нашої громади робота з ветеранами та їхніми родинами стала одним із найважливіших напрямів діяльності. 

Ветеранська політика формується на загальнодержавному рівні та передбачає систему соціальних гарантій, що реалізують органи державної влади і лише частково реалізація здійснюється в громадах. Водночас ветерани після демобілізації повертаються в громаду.

Держава акцентує службовців місцевого самоврядування на шанобливому й уважному ставленні до цієї категорії населення та постійній підтримці. Відповідно цей напрямок потребує розширення можливостей у сфері надання послуг з залученням усіх служб, державних установ, організацій.

Система соціального захисту має дві основні складові: перша стосується пільг, виплат та інших видів матеріального забезпечення для ветеранів та ветеранок, друга — це соціальні послуги. На рівні громади постійно піднімаються та обговорюються питання достатності наявних можливостей, відповідності розміру виплат реальним потребам. Але поруч із фінансовою та матеріальною підтримкою має бути підтримка, яка допомагала б людині впоратися з труднощами, повернутися до гідного рівня життя, а також підтримка, яка компенсувала би втрачені людиною можливості самостійно здійснювати певні дії. Таку підтримку можна надати за допомогою соціальних послуг. Для цього необхідно знати, скільки людей з громади воює, скільки повернулися, скільки в госпіталях та мають потребу у протезуванні, реабілітації та лікуванні. Знати потреби та допомагати вирішити наявні проблеми.

30 Серпня, 2024 р., 14:23
З 22 серпня, Міністерство у справах ветеранів України відкрило прийом заяв на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
28 Серпня, 2024 р., 12:50
Міністерство у справах ветеранів України для реалізації права особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб (дружина (чоловік), малолітні, неповнолітні та повнолітні діти і батьки), постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” на безоплатну психологічну допомогу інформує наступне. Для Мінветеранів важливим завданням є збереження ментального здоров’я ветеранів війни та членів їх сімей. Ветерани війни повертаються у громади. Саме у громадах повинні бути створені усі необхідні умови для надання якісної психологічної допомоги кожному ветерану війни. Порядком та умовами надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. No 1338 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2023 р. No 1270) (далі – Порядок та умови) (http://surl.li/wtuksd), Мінветеранів удосконалено спосіб організації та надання послуг із психологічної допомоги, яким передбачено трирівневу систему надання психологічної допомоги ветеранам війни та визначено механізм надання безоплатної психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей. Перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід. Другий рівень – психологічна допомога. Третій рівень – комплексна медико-психологічна допомога, яка надається мультидисциплінарними командами мінімум з чотирьох фахівців (1 лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи). На другому та третьому рівнях Мінветеранів відшкодовує надавачам вартість наданих послуг, а саме:
14 Серпня, 2024 р., 15:55
Статтею 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать:
14 Серпня, 2024 р., 15:51
Право на реабілітацію та забезпечення допоміжними засобами реабілітації (в тому числі протезування) визначені Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та реалізується через Порядок забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь