Устилузька громада

Волинська область Володимирський район

Інформація для сільськогосподарських виробників

Дата: 27.04.2022 12:26
Кількість переглядів: 1339

  Відомо, що запорукою хорошого врожаю сільськогосподарських рослин   є  посів високоякісним насінням. У сучасному сільськогосподарському виробництві високоякісне насіння і садивний матеріал набувають особливої уваги, оскільки майбутній врожай на 30 і більше відсотків залежить від його якості.Також на врожайність  сільськогосподарських культур вагомо впливає передпосівний обробіток насіння і догляд рослин  в період вегетаціі. Визначити посівні якості насіння, біохімічні і технологічні показники зерна, а також придбати біологічні засоби догляду за рослинами ви зможете в ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія»

  ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія»

    проводить визначення посівних якостей насіння зернових, зернобобових, крупяних, овочевих, квітково-декоративних культур, однорічних та багаторічних трав.

- аналізування чистоти та відходу насіння;

- аналізування домішки насіння інших рослин;

- аналізування схожості та енергії проростання насіння;

- аналізування вологості насіння;

- аналізування маси 1000 насінин;

- аналізування заселеності насіння шкідниками.

   Ви можете замовити дослідження як в комплексі, так і лише ті показники, що Вам потрібні.

   Термін проведення аналізування залежить від культур, які надійшли на випробування та досліджень, які Ви замовили, і триває: для зернових та зернобобових від 7 – до 14 діб, багаторічних злакових та бобових трав 10 – 21 та овочевих 6 – 21 діб.

       Також  лабораторія пропонує послуги щодо проведення дослідження (аналізування) якісних показників зерна таких культур, як: пшениці озимої (ярої) м’якої, жита, ячменю (для продовольчих та кормових цілей), тритикале, кукурудзи, ріпаку, сої, гороху за наступними показниками:

1. Зернова, смітна, олійна (оліїста) та металомагнітна домішки.

2. Зараженість шкідниками.

3. Крупність зерен.

4. Типовий склад зерна кукурудзи, пшениці та гороху.

5. Органолептичні показники зерна (запах і колір).

6. Вологість зерна.

7. Натура зерна.

8. Число падіння.

9. Склоподібність.

10.  Масова частка білка експрес-методом інфрачервоної спектроскопії.

11. Масова частка олії (олійності) експрес-методом інфрачервоної спектроскопії.

12. Масова частка сирої клейковини.

13. Якість клейковини.

   Зразки сільськогосподарських культур відбираються замовником  із необхідної партії сільськогосподарських культур, відповідно до Державних стандартів.

   Для проведення вищезазначених досліджень необхідно укласти договір про надання послуг та надати:

- заявку встановленого зразка;

- зразок зерна (не менше 2 кг для зернових і зернобобових та не менше 1 кг для дрібнонасіннєвих олійних культур);

- документ, що підтверджує оплату наданих послуг.

    Вартість проведених аналізів визначається Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України .

   За результатами лабораторних досліджень замовнику видається Протокол випробування. 

      В минулому році в лабораторії  був створений   відділ молекулярно-генетичних досліджень продуктів рослинного походження, який проводить дослідження 23 сільськогосподарських культур, зокрема, сої, ріпаку, кукурудзи, пшениці, картоплі, цукрових буряків щодо наявності в них ГМО методом полімеразно-ланцюгової реакції в режимі реального часу.

  За допомогою цього випробування можна виявити переважну більшість генетично модифікованих сортів рослин, які існують у світі.

Для проведення вищезазначених досліджень необхідно надати:

Назва культури

Максимальна маса партії, т

Мінімальна маса зразка насіння/зерна, кг

Максимальна площа поля, га

Маса зразка

рослинного матеріалу, кг

Кукурудза

25,0

1,0

100

0,50

Соя

25,0

1,0

100

0,25-0,50

Ріпак

10,0

0,1

50

0,25

Для проведення досліджень сільськогосподарських культур розмір зразка, яких не зазначено, просимо звертатись за телефоном або на електронну пошту установи.

Термін виконання якісного виявлення ГМО до 3 робочих днів.

                   Відділ біологічного методу захисту  рослин  ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» виготовляє і рекомендує до застосування наступні ефективні біопрепарати: Бактоцид вологий зерновий,  Планориз БТ,  Триходермін БТ та Ековітал.

Бактоцид - ефективний екологічно безпечний біологічний препарат для знищення мишовидних гризунів Виробництво Бактоциду базується на використанні бактерій Ісаченко, що викликає у мишовидних гризунів черевний мишачий тиф. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 4-15 днів. Знаходячись у тісному контакті одна з одною миші швидко розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин – це підвищує ефективність застосування препарату. Такі бактерії не шкідливі для людей, тварин, корисних комах; не викликають алергічних реакції, не накопичуються в ґрунті, водоймах та у зібраному урожаї сільськогосподарських культур. На сільськогосподарських угіддях Бактоцид використовують в кількості 2-3 г на нору або 1-2,5 кг/га. Його можна застосовувати в складських, тваринницьких приміщеннях, сховищах, парниках, скиртах, на полях, пасовищах, тобто де використання інших хімічних приманок небезпечно для людей, свійських тварин, птиці та довкілля.

Біофунгіцид Планориз БТ створений на основі бактерії Pseudomonas fluorenscens, живі клітини якої включаються в метаболізм рослин, підвищують їх стійкість до збудників хвороб і несприятливих умов навколишнього середовища. Фунгіцидні властивості Планоризу БТ поєднуються із рістстимулюючою активністю, яка викликає прискорений ріст кореневої системи, підвищує схожість насіння і енергію проростання, прискорює процес нейтралізації гербіцидів та їх наступний розпад на неактивні складові.«Планориз БТ» захищає рослини від хвороб, що передаються через насіння, грунт та аерогенно в процесі росту рослини.   Застосовується для обробки насіння зернових культур (пшениця, ячмінь, овес, кукурудза) перед посівом з розрахунку  1-2 л препарату на 1т насіння, та в період вегетації рослин з розрахунку 1-3л на 1 га посіву. Окрім цього препарат застосовують при вирощуванні овочевих культур (буряк столовий, морква, капуста, огірки), а також для обробки суниці, яблуні,  винограду як засіб  для стимуляції імунної системи та зниження захворюваності рослин.    

   Триходермін БТ - препарат на основі грибів роду Триходерма. Біофунгіцид пригнічує розвиток багатьох видів фітопатогенних мікроорганізмів, в тому числі бактеріальних, шляхом впливу на них прямим паразитуванням, конкуренцією за субстрат, виділенням ферментів, антибіотиків та інших біологічно активних речовин, які гальмують репродуктивну здатність патогенів. «Триходермін» застосовують проти кореневої, білої та сірої гнилі, аскохітозу, парші, оїдіуму, мільдью, бактеріозу. Препарат має антимікробні і ріст стимулюючі властивості.   Сфера застосування: для передпосівної обробки насіння зернових в бакових сумішах з «Планоризом БТ» (Планориз БТ 1л/т + Триходермін БТ 2л/т насіння зернових культур), зернобобових, овочевих культур, бульб картоплі.  Також препарат застосовується для оприскування у період вегетації зернових і зернобобових культур в бакових сумішах з «Планоризом БТ», овочевих, плодових культур, винограду, суниці.

        Планориз БТ та Триходермін БТ застосовуються для передпосівної обробки насіння зернових та зернобобових культур (по 1 л/т). Для закріплення біологічного фунгіцидного ефекту рекомендується обробляти посіви по вегетуючих рослинах у бакових сумішах Планориз БТ (1 л/га) +Триходермін (2 л/га).

Ековітал- біопрепарат для інокуляції сої.

         Біопрепарат з фітостимулюючою та протекторною дією, біоагенти якого здатні фіксувати азот атмосфери у симбіозі з рослинами сої та мобілізувати нерозчинні фосфати грунту. Препарат також є регулятором росту і розвитку рослин з антистресовою адаптогенною дією. До складу препарату входять живі культури азотфіксувальних бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum ІМВ В-7168, а також біологічно активні продукти їх метаболізму – полісахариди, амінокислоти, ферменти, вітаміни групи В, фітогормони, антибіотичні сполуки.

     Ековітал має післядію, яка проявляється у покращенні структурованості та екологічного стану ґрунтів за рахунок збагачення їх азотом, фосфором та іншими біогенними елементами, розвитку корисної грунтової мікрофлори. Препарат сприяє стабілізації агроекосистем і підвищенню родючості грунтів. Ековітал відповідає санітарно-гігієнічним нормам, не викликає забруднення навколишнього середовища.

    Передпосівну обробку насіння бобових культур Ековіталом здійснюють напередодні або у день посіву. Насіння обприскують, перемішують і злегка підсушують на повітрі, уникаючи прямої дії сонячного проміння.

   Гектарна порція препарату становить 100-200 мл. Для обробки відповідної партії насіння вказану дозу препарату розводять водою кімнатної температури до загального об’єму 1,5-2,0 л. Насіння обробляють перемішуванням вручну або у машинах для протруювання, очищених від отрутохімікатів.

    При виконанні правил застосування бактеріального добрива і технології вирощування бобових культур Ековітал сприяє збільшенню урожаю зерна на 10-20 % при одночасному підвищенні білку у зерні. Препарат забезпечує отримання екологічно чистої продукції зі зменшеною собівартістю та може бути одним з елементів органічного землеробства.      

  Якщо Вас зацікавила дана інформація – за консультацією слід звертатись в Державну установу «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» за адресою: с. Зміїнець Луцького району, вул. Ліскова, 1, (0332) 723 888 – приймальна, e-mail: fito_lab_volyn@i.ua, сайт: www.fitolab.volyn.ua0985757454- провідний фахівець у районі

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь