СТОП НАСИЛЬСТВУ!

Дата: 15.03.2023 16:33

РОЗІРВИ ЛАНЦЮГ МОВЧАННЯ!

- Жінки частіше потерпають від домашнього насильства.

- Діти, які є свідками домашнього насильства, в ШІСТЬ разів частіше намагаються вчинити самогубство.

Домашнє насильство - це вчинення фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства між колишнім чи теперішнім подружжям, або між особами, які перебувають у близьких відносинах, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа.

Спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству:

- Взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (поліцією)

- Направлення кривдника на проходження програми для кривдників (судом або згодою)

- Терміновий заборонний припис стосовно кривдника (поліцією до 10 днів)

- Обмежувальний припис стосовно кривдника (судом до 6 місяців)

Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:

• 1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
  • 2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
  • 3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • 4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  • 5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  • 6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Суд розглядає справу не пізніше ніж через 72 години з моменту надходження заяви. Судові витрати, пов’язані з розглядом справи про видачу обмежувального припису, відносяться на рахунок держави.

НЕ ТАМУЙТЕ СВІЙ БІЛЬ!

В КРИЗОВІЙ СИТУАЦІЇ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ПО ДОПОМОГУ:

Одразу викликати поліцію - 102!

Звернутися на “гарячу лінію” - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України)

Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини - негайно повідомте про це

службу у справах дітей: яка знаходиться за адресою: м.Устилуг , вул.Володимирська,40 (міська рада)      телефон    0967063068

фахівець із соціальної роботи    0988884681

відділ соціального захисту та охорони здоровя     0934725531; 0680309461

Захистіть свою дитину від домашнього насильства!