Не пропустіть! Харківський національний академічний театр опери та балету ХНАТОБ / СХІД OPERA в Устилузі!!!

Дата: 27.09.2019 11:46

12 жовтня - Устилуг Стравінський FEST
«Весна священна»
Балет Ігоря Стравінського
Харківський національний академічний театр опери та балету ХНАТОБ / СХІД OPERA
Хореограф-постановник – заслужена артистка України Алла Рубіна

Естафету постановок балетів І. Стравінського в Харкові прийняла в 1998 році заслужена артистка України, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, володар почесного призу «Зірка Голівуду», хореограф і педагог Алла Давидівна Рубіна. У 1998 році вона поставила «Весну священну», в 2000 - «Петрушку» І. Стравінського. У творчому активі А. Рубіної також постановки в національних та зарубіжних оперних і драматичних театрах, фольклорних колективах і спортивних командах (хореографія у гімнастиці, акробатиці і фігурному катанні).
Стрижнем постановки А. Рубіної балету "Весна священна" на сцені Харківського театру імені М. Лисенка стало лібрето М. Реріха, яке вона прочитала як історію дівчини, обраної на заклання язичницьким богам. Таємничий світ язичництва Рубіна, услід за авторами першопрочитання, прагнула відтворити через первісні пластичні символи - гру, боротьбу, ритуальний і священний танець, але повернула у "Весну священну" і лексику класичного танцю, від якої перший постановник В. Ніжинський сто років тому свідомо відмовився. Хореографічна версія А. Рубіної вигідно відрізняється від численних трактувань цього балету Стравінського, де сакральне підміняється соціальними або сексуальними мотивами.
Трагедію жертвопринесення в спектаклі А. Рубіної пом'якшує ідея про те, що родюча і щедра земля байдужа до долі окремої особи. Тому балет сприймається передусім як трагедія юної і чистої Обранниці, проте виходить за межі індивідуального до широких філософських і етичних узагальнень.

Виконавці:
Обранниця - заслужена артистка України Шевцова Олена
Парубок - Козарезов Андрій
Віщунка - Остроушко Тетяна

Світлина від Музей-садиба Ігоря Стравінського.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)