Що робити у самоізоляції: пам’ятка тим, хто бажає вберегтись від коронавірусу!

Дата: 20.03.2020 13:36

Що робити у самоізоляції: пам’ятка тим, хто бажає вберегтись від коронавірусу!

Устилузька міська рада  повідомляє про кілька ключових речей, які необхідно пам’ятати у такому випадку:

• Залишайтесь удома

Здається, це очевидно. «Не виходь з кімнати, не роби помилку» – ваше кредо на найближчий час. Не відвідуйте громадських місць, не приймайте гостей і не покидайте будинку чи квартири.

• Уникайте контактів зі співмешканцями

Це і емоційно, і практично найважча частина самоізоляції. Не торкайтесь інших людей і тримайте дистанцію принаймні 2 метри. Мінімізуйте час, який ви проводите у спільному просторі, перебувайте у різних приміщеннях.

• Розділіть предмети побуту

Користуйтесь окремою тарілкою, чашкою, виделкою, ложкою, рушником, зубною щіткою, постільною білизною тощо. Можливо, ви робите так завжди, або робили раніше, коли мали ГРВІ. Для особистої гігієни безпечніше застосовувати одноразові паперові рушники. Побутові відходи доцільно викидати у осібний контейнер з подвійним пакетом.

• Чистота понад усе

Усім мешканцям дому слід довго і ретельно мити руки (впродовж 20-30 с.), особливо після контакту з особою, яка перебуває у самоізоляції. Приміщення у оселі мають добре провітрюватись, а поверхні, яких багато торкаються, варто якомога частіше протирати дезінфікуючими засобами.

• Спілкуйтесь

Тримайте зв’язок з родичами і друзями через телефон та соцмережі.  Залишатись тривалий час у закритому просторі, законсервувавшись у самотності і тривожному очікуванні, буде нестерпно. У складній ситуації життєво необхідні психологічна підтримка і співпереживання, хай навіть на відстані.

• Займіться чимось, що вам до вподоби

Використайте вимушену ізоляцію, щоб зайнятися тим, що ви найбільше любите робити на дозвіллі: дивіться фільми, слухайте музику, читайте, малюйте, готуйте улюблені страви, пориньте у ігрову реальність. Будь-яка діяльність, яка відволікає від гнітючих думок, піде на користь. Якщо почуваєтеся добре, робіть легкі фізичні вправи – цим ви покращите і настрій, і здоров’я.