«Давайте побережемо здоров’я і виконуватимемо карантинні вимоги МОЗу», - Юрій Погуляйко про епідемічну ситуацію на Волині
«Все дуже серйозно, а люди розслабилися. Давайте побережемо здоров’я і виконуватимемо карантинні вимоги МОЗу», - сказав голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулася сьогодні, 5 жовтня 2020-го року.
Зокрема, регіональна комісія з питань ТЕБ та НС зібралася, аби затвердити на Волині нове зонування епідемічної небезпеки , що діє від сьогодні, та відповідні протиепідемічні заходи.
Нагадаємо, на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 24 вересня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Відповідно до показників у Волинській області лише Старовижівський район має «зелений» рівень епідемічної небезпеки. Решта – «жовтий» та «помаранчевий» рівні. Так, «помаранчевий» рівень запроваджено у: у містах Луцьк, Володимир-Волинський, Нововолинськ та у Володимир-Волинському, Ківерцівському, Луцькому, Турійському районах (з них м.Луцьк, Ківерцівський, та Турійський райони попередньо були в жовтій зоні). До слова «помаранчевий» рівень епіднебезпеки встановлюється при захворюваності більше 160 на 100 тис.
«Жовтий» рівень запроваджено в: у місті Ковель та у Горохівському, Іванчівському, Камінь-Каширському, Ковельському, Локачинському, Любешівському, Любомльському, Маневицькому, Ратнівському, Рожищенському, Шацькому районахє. «Жовтий» рівень епіднебезпеки встановлюється у разі перевищення в регіоні базового рівня захворюваності на 100 тис. населення від 40 до 160.
Територій з «червоним» рівнем епіднебезпеки на Волині, на щастя, немає.
Однак, як повідомила головний санітарний лікар області Наталія Янко, епідемічна ситуація з захворюваності на COVID-19 в області залишається напруженою, спостерігається тенденція до збільшення захворюваності. Хоча темп приросту за останній тиждень зменшився з 44% до 14%, проте загальна тенденція до зниження не спостерігається. Другий тиждень поспіль щоденно реєструється 100 - 147 випадків (для порівняння у вересні їх кількість становила 60-70 випадків).
Також спостерігається ріст тяжких випадків захворювання. Зокрема, ріст захворюваності пневмоніями становить 1,5 рази (протягом останнього тижня зареєстровано 553 випадків проти 377 випадків минулого тижня). 50% пневмоній потребувало госпіталізації. Основну частку серед захворілих становлять дорослі (до 99%).
Окрім цього, збільшився рівня смертності від COVID-19 на 100 тис. населення. На Волині смертність від COVID-19 становить – 16,9, при середньождержавному – 11,6 (для порівняння найвища смертність в Чернівецькій області - 41,2, найнижча Херсонська – 2,8).
В порівнянні з минулим місяцем в області смертність від коронавірусу збільшилась на 26% (48 випадків у вересні проти 38 у серпні місяці). Причинами смерті у 90% із них є розвиток вірусних пневмоній та наявність супутніх захворювань (серед найпоширеніших це – онко- та серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, надмірна вага). 60% летальних випадків – це хворі у віці понад 65 років.
Довідково: показники епідситуації на Волині станом на 5 жовтня 2020-г року.
Середній показник виявлення нових випадків інфікувань за останніх 14 днів по області становить 174,5 на 100 тисяч населення (при базовому показнику 40 на 100 тис. населення) (136,2 – по Україні). Вищі від середньообласного показники у містах Луцьку (219,4 на 100 тис.нас.), Нововолинську (336,3), Володимир-Волинському (368,1) та у Ківерцівському (248,5), Луцькому (198,4), Турійському (270,7) районах.
Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить – 137,5 на 100 тисяч населення (при рекомендованому не менше ніж 24 на 100 тис. населення). Цей показник вищий від середнього по державі (108,3 на 100 тис. населення). В області методом ПЛР на виявлення коронавірусу всього обстежено близько 53 тис. осіб, в т.ч. приватними лабораторіями – понад 3 тис, Волинським обласним лабораторним центром – близько 50 тис. Методом ІФА обстежено - близько 58 тис. осіб, в тому числі Комунальними закладами охорони здоров’я – понад 55 тис., приватними лабораторіями – понад 1000 осіб, Волинським обласним лабораторним центром – понад 1000 осіб. У понад 8 тис. осіб виявлено антитіла до нового коронавірусу.
Показник завантаженості ліжок в лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом 1-ї хвилі за останніх 5 днів перевищує рекомендований (більш як 50 відсотків) і коливається в межах 48 – 50,9%.