Досягнення здорового та активного довголіття населення визначено державною стратегією

Дата: 13.08.2021 14:31

Фото без описуРозпорядженням  Кабінету Міністрів України  затверджено план заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року. Основними завданнями Плану заходів  передбачено:

- поліпшення умов для самореалізації громадян похилого віку та їх участі у процесах розвитку суспільства, зокрема стимулювання продовження трудової діяльності та забезпечення гнучкого режиму робочого часу для працівників похилого віку, сприяння їх волонтерській діяльності, ініціативам з обміну досвідом і знаннями між поколіннями, розширення можливостей для передачі накопиченого досвіду працівниками похилого віку;

- збереження здоров’я та забезпечення добробуту громадян похилого віку  шляхом:  заохочення до здорового способу життя як умови здорового старіння та активного довголіття, сприяння фізичній активності, запровадження та підтримки соціальних туристичних програм, запровадження всеукраїнської спартакіади громадян похилого віку, у тому числі ветеранів, організації і проведення фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та акцій, благодійних культурних програм, розвиток соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку».

Стратегією заплановано розроблення уніфікованої програми оцінки потреб громадян похилого віку у геріатричній допомозі, зокрема геронтопсихіатричній, а також порядку надання громадянам похилого віку різних видів геріатричної допомоги; запровадження міжгалузевої системи геріатричної підготовки кадрів; удосконалення системи охорони здоров’я і соціального захисту населення в частині надання підтримки індивідуальної життєздатності та незалежності громадян похилого віку, профілактики захворювань, надання послуг з їх раннього виявлення та запобігання передчасній смертності; проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів громадян похилого віку на первинних медичних дільницях.

- створення середовища, сприятливого для громадян похилого віку,

для цього заплановано забезпечити доступність послуг та  доступ до об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема у сільських населених пунктах; розвиток інноваційних соціальних послуг з метою забезпечення можливості проживання громадян похилого віку у громаді; започаткування соціальної програми “Прийомні бабусі та дідусі”, розвиток послуги денного догляду,  запровадження місцевих програм підтримки доглядальників, які здійснюють довготривалий, паліативний догляд за громадянами похилого віку.

Запорукою успішності реалізації заходів Стратегії є  забезпечення широкої участі благодійних, релігійних організацій та громадських об’єднань у розвитку системи надання  послуг громадянам похилого віку, зокрема догляду за ними; стимулювання впровадження принципів корпоративної соціальної відповідальності в діяльність бізнесу із спрямованістю на розв’язання проблем громадян похилого віку.

- створення системи захисту прав громадян похилого віку,

запровадження механізму захисту майнових прав громадян похилого віку, удосконалення механізму повернення державі (компенсації) спадкоємцями вартості догляду громадян похилого віку, проведення профілактичних і правозахисних заходів щодо забезпечення захисту від дискримінації, протидії домашньому насильству та жорстокому ставленню до громадян похилого віку.