Що таке первинна та вторинна правова допомога
Відповідно до вимог ст. 7 та ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»
ПЕРВИННА ТА ВТОРИННА БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА - ЦЕ:
Стаття 7. Поняття безоплатної первинної правової допомоги
1. Безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
2. Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Стаття 13. Поняття безоплатної вторинної правової допомоги
1. Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
2. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:
1) захист; (пункт 1 частини другої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 14.10.2014 р. N 1697-VII)
2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в процесуального характеру.
Насамперед це малозабезпечені особи та особи з інвалідністю, дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб - на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»; ветерани війни та інші особи, на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», внутрішньо переміщенні особи, діти, особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статті та інші категорії, визначені у ЗУ «про безоплатну правову допомогусудах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
3) складення документів.