Про бустерну дозу вакцини

Дата: 24.01.2022 11:08

Міністерство охорони здоров’я закликає якнайшвидше ревакцинуватися усіх осіб віком від 18 років.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина. Тим, хто отримали перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech рекомендовано ревакцинуватися Pfizer, а за її відсутності бустерну дозу можна зробити іншою вакциною, згідно з дозволеними в Україні схемами.

Новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати введення бустерної дози можна буде згенерувати в додатку “Дія” наприкінці січня 2022 року. А до того часу, за словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, чинним буде сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Третя доза вакцини багатократно посилює імунну відповідь проти різних штамів коронавірусу, включаючи “Омікрон”, та наближає ефективність у попередженні госпіталізації до 90%.

Перед Новим роком в Україні дозволили бустерну дозу для людей віком від 60 років. Ті ж, хто не може пересуватися самостійно, мають можливість викликати мобільну бригаду додому.Фото без опису