Не паліть траву на полях

Дата: 17.03.2022 16:12

Не паліть траву на полях. Ні-ко-ли, а особливо під час війни!

Усі ми зараз на «стрьомі», тому дим із підпаленого поля може не лише налякати місцевих мешканців, а й дезорієнтувати ЗСУ й ТрО. А ще це відволікає працівників ДСНС від порятунку людей.

А ще на носі – посівна, тож нам потрібно дбати про збереження родючості ґрунтів і висаджування сільськогосподарських культур. Підпал трави на полях – це шкідництво, яке вбиває флору і фауну.

Коротке нагадування: Чому палити траву на полі – взагалі не ок ідея, щоб там не було на календарі.

• Дим від спалювання трави й листя у 35 разів шкідливіший за цигарковий. У ньому – купа токсичних сполук, які отруюють живі організми.
  • Вдихання такого диму призводить до алергії, серцево-судинних захворювань, захворювання легень, і, що найстрашніше – раку.
  • 80% лісових пожеж починаються через підпал листя і трави.
  • Вогонь вбиває звірів, земноводних, плазунів і кладки птахів.
  • 5-6 років потрібно земляному родючому покриву, щоб відновитися після підпалу.
  • За законом України, штрафи за випалювання опалого листя й залишків рослинності для фізосіб – від 3060 до 6120 грн. Якщо  спричинено лісову пожежу – від 4590 грн до 15300 грн.

Підпалюйте «бандерівські смузі» для ворожих танків, а не родючі українські поля!