Устилузька громада

Волинська область Володимирський район

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОЧАТОК ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ РІШЕННЯ СЕСІЇ УСТИЛУЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ПРО ПЕРЕПРОФІЛЮВАННЯ (ЗМІНУ ТИПУ) ТА ЗМІНУ НАЗВИ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТПЕНІВ С.ЛУДИН УСТИЛУЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛ

Дата: 01.06.2022 12:37
Кількість переглядів: 478

Найменування організатора громадського обговорення:

Устилузька міська рада

 

Питання, винесене на громадське обговорення:

Проект рішення Устилузької міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та зміну назви комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Лудин Устилузької міської ради Волинської області»

 

Мета проведення громадського обговорення:

   Врахування думки мешканців  Лудинського та Рогожанського старостинських округів Устилузької міської територіальної громади щодо перейменування та перепрофілювання (зміну типу) комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Лудин Устилузької міської ради Волинської області» на Лудинську гімназію Устилузької міської ради Волинської області з 1 вересня 2022 року.

Відповідно  до Постанови КМУ від 03.11.2010 №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти» реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

Згідно статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

       Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

        Відповідно до розділу 12 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту» протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом необхідно переоформити установчі документи закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом, тобто до 28.09.2022 року.                    

       У Законі не вживаються терміни «I ступінь»,  «I-II ступінь», «I-III ступені». Натомість Закон містить терміни «початкова школа», «гімназія», «ліцей».

      Відповідно до статті 9 розділу 12 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту» початкова школа  - заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту; гімназія - заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту; ліцей - заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту. 

Запрошуємо  долучитися з 01.06.2022 до 30.06.2022 року (включно) до громадських обговорень проекту рішення Устилузької міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та зміну назви комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Лудин Устилузької міської ради Волинської області», яким передбачено перепрофілювання (зміна типу) та назви комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Лудин Устилузької міської ради Волинської області» на Лудинську гімназію Устилузької міської ради Волинської області.

         Заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

Згідно п.4 рішення сесії Устилузької міської ради від 24.06.2021 № 6/10 «Про зміну типу та найменування закладів освіти Устилузької міської ради» керівнику комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Лудин Устилузької міської ради Волинської області» у зв’язку із перспективним планом перепрофілювання закладів, необхідно було припинити набір учнів у 10 клас на 2022-2023 навчальний рік.

У зв’язку із недостатньою кількістю поданих заяв у 10 клас ( менше 5) на 1 вересня 2021 року, у 2021-2022 навчальному році  в даному закладі вже не було 10 класу.

         Враховуючи вище викладене, а також  демографічні показники розвитку Лудинського старостинського округу, комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Лудин Устилузької міської ради Волинської області» не  може бути реорганізовано  у ліцей.

 Згідно чинного законодавства для продовження надання освітніх послуг до 1 вересня 2022 року комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Лудин Устилузької міської ради Волинської області» буде реорганізовано у Лудинську гімназію Устилузької міської ради Волинської області з подальшою можливістю створення в її складі дошкільного підрозділу.

 

 Формат проведення громадського обговорення:

У зв’язку із продовженням строку дії воєнного стану в Україні до 23 серпня 2022 року та забороною проведення масових заходів, громадське обговорення проекту рішення відбудеться у форматі електронних консультацій з громадськістю.

 

Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора  громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 

Устилузька міська рада

Адреса: 44731, Волинська область, Володимир-Волинський район, м.Устилуг, 40

тел. 93448

E-mail: ustylugmr@gmail.com

 Свої зауваження та пропозиції просимо надавати з 01.06.2022 року по 30.06.2022 року на електронну адресу  osvkmsustylugmr@gmail.com 

 

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: 

Головенко Ірина Петрівна – начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Устилузької міської ради

 

Строк і спосіб оприлюднення звіту про результати громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході громадського обговорення зауважень, пропозицій визначається та здійснюється організатором.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на офіційному сайті  Устилузької міської ради.

Проект рішення Про перепрофілювання (зміну типу) та зміну назви комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Лудин Устилузької міської ради Волинської області»

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь