Виконання бюджету Устилузької громади за 9 місяців 2022 року та зміни до бюджету

Дата: 25.10.2022 08:31

На засіданні виконавчого комітету Устилузької міської ради 20 жовтня 2022 року серед питань, які розглядалися, були, зокрема, і виконання бюджету громади за 9 місяців 2022 року та внесення змін до бюджету.

Надходження до місцевого бюджету, отримані трансферти з обласного та  державного бюджетів за 9 місяців 2022 року, залучення залишків коштів минулого періоду забезпечили умови для належного функціонування та фінансування установ і закладів соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства, органів місцевого самоврядування.

Проте у зв’язку із введенням воєнного стану згідно указу президента України від 24 лютого 2022 р. №64 «Про введення воєнного стану в Україні» в  Устилузькій територіальній громаді, як і по усій Україні, проводилося фінансування лише за першочерговими видатками.

Станом на 1 жовтня  2022 року до загального фонду міського бюджету Устилузької міської територіальної громади надійшло 49 983,8 тис. грн , з них 29 788,2 тис. грн  власних доходів та 20 195,6 тис. грн  офіційних трансфертів.

Обсяг доходів загального фонду міського бюджету за 9 місяців 2022 року зменшився, порівняно з  аналогічним періодом 2021 року,  на 765,5 тис. грн  або на 1,5 відсотки. Це пов’язано із збільшенням власних надходжень на 1 393 тис. грн  або на 4,9%, але, водночас і зі зменшенням розмірів офіційних трансфертів у звітному періоді на 2 158,5 тис. грн  або на 11,6%.

Місцевий бюджет Устилузької міської територіальної громади за власною дохідною базою в порівнянні до планового показника на звітний період по загальному фонду виконаний на 113,9 відсотка.

При затверджених показниках власних доходів за 9 місяців 2022 року в   сумі 26 142,7 тис. грн до бюджету надійшло 29 788,2 тис. грн, понад план одержано 3 645,5 тис. грн доходів.  За 9 місяців  2022 року здійснено касових видатків на суму 52 175,2 тис. грн. (77,5 % планових призначень), із них: 51 775,1 тис. грн. (79,3 %) – по загальному фонду та 420,1 тис. грн (16,0 %) – по спеціальному фонду.

Із загальної суми видатків загального фонду за звітний період 2022 року 83,3 % або 43 122,5 тис. грн, спрямовано на фінансування захищених статей видатків (на 4 903,3 тис. грн або на 12,8 % більше, ніж відповідного періоду минулого року), з них:

- 41 513,0 тис. грн на оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери;

- 1 481,2 тис. грн на оплату енергоносіїв та комунальних послуг бюджетних установ;

- 128,3 тис. грн на оплату продуктів харчування вихованців та учнів навчальних закладів.

Виплата заробітної плати у звітному періоді проводилась вчасно та в повному обсязі. У зв’язку із воєнним станом в Україні по бюджету Устилузької міської територіальної громади станом на 01.10.2022 року існує кредиторська заборгованість за захищеними статтями - 10,5 тис. грн (у т. ч. за капітальними видатками -  10,4 тис. грн), за незахищеними статтями  - на суму 183,2 тис. грн.

Рішенням виконавчого комітету було затверджено зміни до бюджету громади та розподілено доходів від перевиконання на суму 1 896 439 грн.

Поряд із забезпеченням поточних видатків бюджетних установ заплановано фінансування і більш масштабних, у т. ч. капітальних, видатків.

Задля забезпечення змішаної форми навчання у закладах освіти громади спрямовуються 170 000 грн на облаштування укриття в с. Лудин, 450 000 грн - на придбання модульної залізобетонної конструкції для облаштування укриття у с. Микитичі.

З метою розширення переліку та покращення якості надання високваліфікованих медичних та діагностичних послуг КП «Володимир-Волинське ТМО» планує здійснити реконструкцію приймального відділення та оновлення власної матеріально-технічної бази. Для поліпшення надання медичної допомоги населенню Володимирського району, у тому числі й Устилузької громади, та розширення спектру медичних послуг КП «Володимир-Волинське ТМО» має на меті створення відділення інтервенційної кардіології із наступним підписанням пакету медичних послуг «Інфаркт міокарда». Відповідний лист із проханням долучитися до співфінансування був надісланий Устилузькій міській раді. Рішенням виконавчого комітету бюджету Володимирської громади передбачається цільовий трансферт у розмірі 1 000 000 грн на придбання обладнання для КП «Володимир-Волинське ТМО».

Крім цього, для зміцнення матеріально-технічної бази підрозділу 7 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону ГУДСНС України у Волинській області спрямовуються 35 000 грн на придбання автомобільного комплекту цифрової радіостанції.

Затвердені також видатки на підведення водопостачання до ФАПу с. Стенжаричі, придбання старовживаного щебеню для підсипки доріг, придбання і встановлення флагштоків на честь загиблих воїнів громади.

Детальніше з інформацією про виконання бюджету Устилузької громади за 9 місяців 2022 року та зміни до бюджету можна ознайомитися за посиланням: https://ustyluzka-gromada.gov.ua/.