Сьогодні, 01 грудня, в Україні відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Дата: 01.12.2022 10:56

Основною метою відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є привернення уваги громадськості та нагадування суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.  День започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити поінформованість населення щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.

У цей день в усьому світі відбуваються різноманітні соціальні акції, спрямовані на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування.Якщо люди розуміють як передається інфекція, то її можна запобігти.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування. Згідно даних Центр громадського здоров’я МОЗ України, згідно з офіційними статистичними даними за період 1987 по травень 2019 року, в Україні офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.