З 2023 РОКУ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ВИПЛАТА ДЕЯКИХ КОМПЕНСАЦІЙНИХ ВИПЛАТ ЗА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ З ДОГЛЯДУ

Дата: 22.12.2022 14:48

З 01 січня 2023 року компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі здійснюватимуться лише відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

До 31 грудня 2022 року Урядом установлено перехідний період для осіб, які отримують такі щомісячні компенсаційні виплати:

• непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку (постанова Кабінету Міністрів від 26.07.1996 № 832, зі змінами);
  • фізичним особам, які надають соціальні послуги (постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558).

Отримувачі вищезгаданих компенсаційних виплат мають звернутися до територіальних громад за місцем проживання та подати необхідний пакет документів.

Отже, компенсація призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають та пов’язані спільним побутом.

Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, отримує тільки одну компенсацію незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації.