ОПІКИ БІЛИМ ФОСФОРОМ !!!

Дата: 17.01.2023 12:30

Що робити в такій ситуації: Білий фосфор викликає тяжкі опіки, аж до кісток та кісткового мозку.  Це самозаймиста речовина при контакті з киснем (повітрям).
При попаданні на шкіру або одяг він прилипає до них і продовжує горіти.

ДОПОМОГА ПРИ ФОСФОРНИХ ОПІКАХ:

1. НЕ торкайтеся пальцями ФОСФОРУ НА ОДЯГУ АБО ШКІРІ ПОСТРАЖДАЛОГО.  МОЖУТЬ ЗАГОРІТИСЯ ЧАСТИНКИ НА ВАШІЙ ШКІРІ.

2. За можливості зануріть пошкоджену частину тіла у воду.  Або потрібно рясно поливати або змочувати водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.

3. Обережно знімати одяг, продовжуючи поливати водою або безпосередньо у воді.  У воді фосфор не горить.  Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор та частини одягу.

4. Рану обробити содовим розчином.  1 чайна ложка на 1 склянку води.

5. Накласти вологу пов'язку на рану.  Бажано, змочену содовим розчином.  Або хоч би просто мокру.

6. ВАЖЛИВО!  НІКОЛИ ДО РАНИ НЕ ПРИКЛАДАЙТЕ ВАТУ ПРИ НАКЛАДАННІ ПОВ'ЯЗКИ.  У хірургів чищення глибокої рани від дрібних частинок вати займає дуже багато часу (іноді до 2-3 годин).

7. Не використовуйте перекис!!  Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень.  Кисень викликає загоряння фосфору.

8. Якщо потерпілий у свідомості, можна дати:
- будь-яке знеболювальне,
-димедрол з анальгіном в одному шприці
-Корвалол-багато. 50 кап та більше. (Рахувати не буде часу).  Десь пів чайної ложки.  У ньому є фенобарбітал. Він трохи заспокоїть.
- гідазепам, феназепам, якщо є.  1 табл.

9. Запам'ятайте, що людина в стані помірного стресу може негативно ставитися до Ваших спроб обійняти, заспокоїти.  Нехай кричить, плаче, лається.  Це стосується і тих, хто перебуває в осередку трагедії, а не тільки до травмованих.  Ви можете просто тримати людину за руку.  Він відчуватиме Вашу підтримку.

10. Щодо отруєння парами фосфорного з'єднання.  Використовуйте будь-який сорбент всередину (активоване вугілля, ентеросорбент, харчову глину, атоксил .....) Багато пийте води, віддавайте перевагу лужним рідинам (молоко, лужні води без газу...)