Устилузька громада

Волинська область Володимирський район

Постраждалі від підриву Каховської ГЕС отримають одноразову грошову допомогу від держави

Дата: 26.06.2023 12:53
Кількість переглядів: 126

Для підтримки українців, постраждалих внаслідок підриву греблі  Каховської ГЕС, з державного бюджету виділено понад 564 млн гривень на виплату одноразової матеріальної грошової допомоги.

 

19 червня Уряд прийняв постанову, яка була розроблена Мінсоцполітики, та відповідно до якої, кожен постраждалий з підтоплених регіонів Херсонської та Миколаївської областей отримає 5 тис. грн за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

Дана одноразова матеріальна грошова допомога сплачується громадянам, які на момент підриву Каховської ГЕС безпосередньо проживали/знаходились у житлових будинках в зоні затоплення. Переважна більшість  з них евакуювалися екстрено, часто – залишивши абсолютно всі речі і майно. Тому фокус державної підтримки спрямований на надання допомоги саме їм.

 Зауважимо, що ті, хто мав змогу виїхати раніше (до катастрофи на Каховській ГЕС), могли і можуть надалі оформити щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.

Що стосується майна, пошкодженого чи зруйнованого внаслідок підриву греблі, незалежно від того, де перебувала людина в цей час, вона матиме право на отримання компенсації від держави в рамках механізму „Є-Відновлення”. Відповідна Постанова Уряду, розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, була ухвалена на засіданні Уряду 16 червня.

Постраждалими визнаються ті особи, які – на момент виникнення надзвичайної ситуації, –

 • проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями
 • перемістилися після 06 червня 2023 р. з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей,  які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.

 

Призначення матеріальної грошової допомоги буде здійснюватись органами соціального захисту населення.

 

Для того, щоб отримати допомогу, постраждалому  достатньо  подати відповідну заяву.

 

З документів необхідно пред’явити:

 • документ, що посвідчує особу, або єДокумент,
 • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків,
 • для дітей – свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.

При цьому заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник або уповноважена особа органу опіки та піклування.

Звертаємо увагу, що у випадку, якщо документи були втрачені, людина може пред'явити їхні скан- чи  фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.

Звернутися із заявою до органів соцзахисту необхідно не пізніше, ніж
до 31 серпня 2023 року (включно).

Отримати кошти можна буде через АТ „Укрпошта” або через установи уповноважених банків з можливістю їх зняття через платіжні термінали.

Звертаємо увагу, що призначення одноразової виплати не здійснюватиметься тим громадянам, які проживали на території підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвались як ВПО і отримують щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.

Ті громадяни, майно яких було пошкоджено внаслідок підриву греблі на Каховській ГЕС, також матимуть право на отримання компенсації від держави в рамках механізму „Є-Відновлення”. Відповідна Постанова Уряду, розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, була ухвалена на засіданні Уряду 16 червня.

 

 

 • Чи маю я право отримати допомогу, якщо виїхав із зони підтоплення ДО підриву  ГЕС і ДО затоплення мого населеного пункту?

Одноразова матеріальна грошова допомога сплачується громадянам, які на момент підриву Каховської ГЕС безпосередньо проживали/знаходились у житлових будинках в зоні затоплення. Переважна більшість  з них евакуювалися екстрено, часто – залишивши абсолютно всі речі і майно. Тому фокус державної підтримки спрямований на надання допомоги саме їм.

 

Зауважимо, що ті, хто мав змогу виїхати раніше (до катастрофи на Каховській ГЕС), могли і можуть надалі оформити щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.

 

Що стосується майна, пошкодженого чи зруйнованого внаслідок підриву греблі, незалежно від того, де перебувала людина в цей час, вона матиме право на отримання компенсації від держави в рамках механізму “Є-Відновлення”. Відповідна Постанова Уряду, розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, була ухвалена на засіданні Уряду 16 червня.

 

 • Який розмір одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалим від підриву Каховської ГЕС?

 

Розмір допомоги складає 5 тис. грн на кожну особу, в т.ч. – на неповнолітніх дітей.

 

 • Хто визнається постраждалим від підриву Каховської ГЕС?

 

Постраждалими визнаються ті особи, які – на момент виникнення надзвичайної ситуації, –

 • проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень разом із переліком вулиць та адрес (за можливістю) затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями;
 • перемістилися після 06 червня 2023 р. з тимчасово окупованих російською федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.

 

 • Куди і які документи необхідно подати для отримання допомоги?

Заява подається особисто до органів соціального захисту.

Також її можна передати через старосту, начальника сільської, міської військової адміністрації або уповноважену ним особу до органу соцзахисту населення. Окрім Заяви, необхідні будуть:

 • документ, що посвідчує особу, або єДокумент,
 • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків,
 • для дітей – свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.

 

 • Що робити, якщо документи втрачені або зіпсовані?

Якщо документи були втрачені, людина може пред'явити їхні скан- чи  фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.

 

 • Хто може подати Заяву про отримання матеріальної грошової допомоги за недієздатну особу?

Заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник (для недієздатних осіб, яким призначено опікуна) або уповноважена особа органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, яким опікуна не призначено або втрачено з ним зв’язок під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях).

 

 • Чи можна подати заяву онлайн?

Ні, заява подається особисто.

 

 • Як подати заяву людині, яка, за станом здоров'я, обмежена в пересуванні?

Її можна передати через старосту, начальника сільської, міської військової адміністрації або уповноважену ним особу до органу соцзахисту населення.

 

 • Чи обмежується термін подачі заяви?

Звернутися із заявою до органів соцзахисту можна до 31 серпня 2023 року (включно).

 

 • Наскільки швидко я отримаю кошти після подачі заяви?

Рішення про надання матеріальної грошової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом 10 робочих днів з дня подання заяви.

 

 • Як можна буде отримати кошти? На банківський рахунок чи готівкою?

Зазначені кошти можна отримати:

 1. через виплатні об’єкти Укрпошти (з доставкою додому, безпосередньо у виплатному об’єкті, на стоянках пересувних відділень, отримання коштів у готівковій формі з поточного (карткового) рахунка одержувача через платіжні термінали тощо);
 2. через установи уповноважених банків на номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) з можливістю отримання готівкових коштів через встановлені платіжні термінали.

 

 • Чи можуть кошти доставити за місцем перебування людині, яка самостійно не може пересуватися?

Так, грошова допомога може виплачуватись з доставкою додому.

 

 • Чи має право людина на отримання допомоги, якщо орендувала житло у підтопленому населеному пункті, але не має договору про оренду?

Так, має право, за умови іншого документального підтвердження  факту проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.

 

Таким документальним підтвердженням може бути військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби; трудова книжка із записами про трудову діяльність; документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно; свідоцтво про базову загальну середню освіту; атестат про повну загальну середню освіту; документ про професійно-технічну освіту; документ про вищу освіту (науковий ступінь); довідка з місця навчання; рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; документи закладів охорони здоров’я.

 

 • Чи необхідно звітувати на що саме були витрачені кошти?

Ні, не треба.

 

 • Чи отримаю я допомогу, якщо  проживав на 9-му поверсі будинку і моя квартира не постраждала, але тільки перший поверх підтопило?

 

Так, отримаєте, якщо ваш будинок підпадає під Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, разом з переліком вулиць та адрес (за можливості), які зазнали підтоплення. Він затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь