ДЕВ’ЯТЬ РОКІВ ВІД ДНЯ ЗАГИБЕЛІ

Дата: 10.07.2023 12:04

10 липня 2023 року минає девять років з дня загибелі Проця Сергія Володимировича, старшого солдата, стрільця-помічника гранатометника 24-ої окремої механізованої бригади, учасника російсько-української війни.

Народився Сергій Проць 6 квітня 1994 у селі Русів Володимир-Волинського району Волинської оласті. Згодом жив у селі Хотячів. В Оваднівському професійному ліцеї у лютому 2014 рок здобув професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування. Від березня 2014-го служив за контрактом старшим механіком-водієм у 24-й окремій механізованій бригаді в місті Яворів. Разом із іншими бійцями бригади брав участь у відсічі збройній агресії росії. 10 липня 2014 року у районі прикордонного пункту пропуску «Довжанський» Сергій Проць потрапив під обстріл з установки БМ-21 «Град» з території росії. Під час обстрілу воїн загинув. Тіла загиблих були відвезені в госпіталь у Зеленопілля; там під час артобстрілу вони ще раз обгоріли.

Сергій Проць не похований — визнаний загиблим за показами свідків та рішенням суду, але останки не ідентифіковані.

Без сина лишилась мати

4 травня 2015 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).