ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ !

Дата: 05.09.2023 09:42

З 1 липня 2023 року в Україні  реалізується експериментальний проект з надання окремих соціальних послуг особам похилого віку, особам з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах (постанова Кабінету Міністрів України від 21 березня 2023 р. №248).

• Соціальні послуги надаються у закладах:

- спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м.Трускавець Львівської області)

- спеціалізований санаторій «Слава» (м. Миргород Полтавської області).

• В межах експериментального проекту внутрішньо переміщеним особам на базі цих санаторіїв надаються такі соціальні послуги:

- надання притулку (тривалість надання послуги одній особі – не більше як 6 місяців),

- підтримане проживання

- стаціонарний догляд

- соціальна адаптація

• Надання соціальних послуг передбачає безкоштовне проживання, харчування тощо. Таким чином, найбільш незахищеним громадянам гарантовано не тільки прихисток, а й соціальну підтримку з урахуванням індивідуальних потреб.

• Для отримання зазначених вище соціальних послуг особі, яка їх потребує, необхідно звернутися із відповідною заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення в територіальній громаді за місцем проживання/перебування.
  • Основною умовою надання соціальних послуг є наявність довідки внутрішньо переміщеної особи.