ЩО ТАКЕ ПРИЙОМНА СІМ’Я ДЛЯ ДИТИНИ-СИРОТИ, ДИТИНИ, ПОЗБАВЛЕНОЇ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ...

Дата: 21.08.2023 15:41

Звичайно, порятунок однієї дитини не змінить світ і ми не можемо врятувати всіх дітей, але ми можем змінити назавжди світ однієї дитини❤️

ПРИЙОМНА СІМ‘Я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та для спільного проживання від 1 до 4-х дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

✅В разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

✅Прийомні діти виховуються в сім’ях до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівня акредитації – до його закінчення.

✅Допомога на підтримку прийомної сім'ї:

збоку держави на утримання кожної прийомної дитини виплачується щомісячна державна соціальна допомога, яка становить 2,5 прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму(на даний час прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 2272,00грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2833,00грн);

– грошове забезпечення прийомним батькам, яке виплачується одному із прийомних батьків і становить один прожитковий мінімум для осіб

працездатного віку на кожну прийомну дитину (2684,00 грн.).

✅Із сум грошового забезпечення прийомних батьків відбувається нарахування та сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (без зменшення належної суми грошового забезпечення).