Торгівля людьми

Дата: 30.07.2024 14:00

Торгівля людьми це продаж людей і їх використання злочинними елементами з метою одержання прибутку. Це може означати примушення або втягування через обман до проституції, жебракування, або ручної праці.

ЯКІ Є ФОРМИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ:

-трудова експлуатація;

-сексуальна експлуатація;

-примусова вагітність;

-вилучення органів;

-жебрацтво;

-усиновлення з метою наживи;

-втягнення у злочинну

діяльність тощо.

ЯК УНИКНУТИ ПАСТКИ:

1.Нікому не довіряйте свій паспорт. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб при оформленні документів (трудових угод, віз і тощо)

2.Залиште вдома інформацію своїм рідним про своє  перебування за кордоном.

3.Не забувайте - знання іноземної мови полегшить вам перебування за кордоном.

4.Переконайтеся, що шлюб, зареєстрований в Україні, буде дійсний за кордоном.

5.Переконайтеся, що фірма, яка пропонує Вам роботу, має ліцензію  на працевлаштування українських громадян за кордоном.

6.Регулярно телефонуйте додому.

7.По приїзді в країну, де ви будете працювати,зареєструйтесь в посольстві України.

8.Не забудьте зясувати номери телефонів українських

посольств,неурядових організацій, котрі надають допомогу особам,що опинилися в скрутному становищі та працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

ЯКЩО ВЖЕ СТАЛОСЯ ЛИХО:

• Якщо тебе схопили і   утримують,спробуй познайомитись з такими ж, як і ти. Домовся з ними про спільні дії.
  • Не вживай алкоголь та наркотики. Це може спричинити залежність і тобі буде важко відновити свої сили. Якщо вживатимеш алкоголь чи наркотики, то ймовірність стати жертвою людей, які будуть використовувати тебе як живий товар, зростає. Ти будеш залежати від них, і тобі важче буде повернутися до іншого, кращого життя.
  • Постійно думай, що все закінчиться добре, тебе звільнять або ти втечеш. Згадуй своїх близьких.
  • Спробуй зателефонувати чи передати повідомлення про себе через когось.
  • Не виказуй агресії щодо торгівців людьми, оскільки це може спричинити побиття, зґвалтування, жорстоке поводження з тобою, чи навіть смерть.

Торгівля людьми це не міф, це реальність!

Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальною торгівлею зброєю та наркотиками.

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ В УКРАЇНІ

ГАРЯЧА ЛІНІЯ:     527;

0 800 500 335

(386    З МОБІЛЬНОГО)

ВІДДІЛ   СОЦІАЛЬНОЇ ТА

ВЕТЕРАНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ, ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я Устилузької міської ради (03342) 93 448

Людина – не товар!

Подбайте про власну безпеку заздалегідь!