Устилузька громада

Волинська область Володимирський район

Інвестиції в людей: як фахівці Устилузької громади розвивають соціальні послуги.

Дата: 11.03.2025 14:39
Кількість переглядів: 145

Інвестиції в людей: як фахівці Устилузької громади розвивають соціальні послуги.

Навчання фахівців соціальної сфери є важливою складовою реформи системи догляду та підтримки дітей (реформи Кращого догляду). Запит на якісні соціальні послуги постійно зростає, а кваліфікованих фахівців недостатньо, тому важливо працювати над створенням професійної спільноти. Від якості їхньої роботи залежить майбутнє тисяч українських родин, які можуть опинитися у кризовій ситуації та потребувати підтримки.

Фахівець із соціальної роботи, психолог – це ті люди, які першими приходять на допомогу родинам у кризових ситуаціях. Вони не лише надають соціальні послуги, а й допомагають родині відновити життєстійкість, знайти вихід із труднощів та створити безпечне середовище для дитини. Від рівня їхньої підготовки залежить наскільки ефективною буде ця підтримка. Тому навчання фахівців – це одна зі складових розбудови успішної громади, де добробут та захист найкращих інтересів дитини є пріоритетом.

Останні три місяці стали насиченим періодом навчання для фахівців соціальної сфери, керівників громад, їхніх заступників та представників структурних підрозділів. У межах проєкту "Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми" в Устилузькій громаді відбулися тренінги, присвячені розвитку соціальних послуг.

“Участь нашої громади в цьому проєкті допомагає налагодити взаємодію та партнерство між органами місцевого самоврядування, закладами та організаціями соціального спрямування. Це дозволяє об’єднати зусилля для вирішення нагальних проблем дітей та їхніх сімей.

Крім того, проєкт сприяє зростанню ініціативності мешканців громади та залученню їх до вирішення соціальних питань на волонтерських засадах. Він також стимулює впровадження необхідних соціальних послуг, що покращать добробут дітей, сімей і молоді нашої громади”, — ділиться Віктор Поліщук, міський голова Устилуга.

Оцінка потреб громади у соціальних послугах

Навчальний процес розпочався з оцінки потреб громади – важливого етапу, що дозволяє визначити пріоритетні соціальні послуги для дітей та сімей. Була створена робоча група, до складу якої увійшли фахівці соціального захисту, освіти, медицини, поліції та самоврядування. Вони пройшли навчання, разом з експертами опрацювали опитувальники та організували фокус-групи для мешканців громади. Також експерти проєкту провели інтерв’ю з надавачами соціальних послуг.

На підсумкових тренінгах були представлені результати оцінки потреб, які стануть основою для впровадження необхідних соціальних послуг за підтримки ЮНІСЕФ та партнерських організацій.

“Як показала оцінка потреб, мешканці громади потребують значно більшої кількості соціальних послуг, які нині змушені отримувати поза межами громади або не отримують взагалі. Для вразливих груп сімей з дітьми в громаді необхідно удосконалити зміст, обсяги, якість наявних соціальних послуг відповідно до вимог державних соціальних стандартів. Завдяки навчанню фахівців, яке проводиться в межах проєкту, ми бачимо реальну можливість це зробити”, — підсумував Віктор Поліщук.

Міжсекторальна взаємодія – ефективний інструмент підтримки родин

Не менш важливим було навчання з міжсекторальної взаємодії — ефективного інструменту для координації дій між органами влади, соціального захисту, освіти, медицини та поліції для підтримки сімей і дітей у складних життєвих обставинах.

Міжсекторальна взаємодія дозволяє своєчасно виявляти проблеми та реагувати на них, працювати на випередження, а не лише з критичними випадками. Крім того, вона чітко визначає дії, відповідальних осіб і терміни їх розв’язання.

Результатом навчання стало затвердження на виконкомі Протоколу міжсектаральної взаємодії.

Підтримка сімей з дітьми: життєстійкість та позитивне батьківство

Посилення та впровадження соціальних послуг для сімей з дітьми, розвиток сімейних форм виховання є ключовими цілями проєкту “Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми”. Всі навчальні заходи спрямовані на розвиток потенціалу громади у підтримці родини.

Окремий блок тренінгів був присвячений розвитку компетенцій фахівців у підтримці сімей з дітьми у складних життєвих обставинах та подальшому їх супроводу. Вивчали, що таке послуга життєстійкості, позитивне батьківство та як надавати психосоціальну підтримку. Ці навички допоможуть підтримати сім’ї, зберегти їхню функціональність та запобігти потраплянню дітей до інтернатних закладів.

Якщо ж збереження родини неможливе або дитина втратила батьків через війну, важливо мати альтернативні рішення. Саме тому в межах навчання розглядалися питання розвитку сімейних форм виховання. Фахівці з рекрутингу кандидатів у батьки-вихователі, опікуни та піклувальники отримали необхідні знання щодо підбору, навчання та підтримки таких родин.

Також для підвищення обізнаності керівництва громади у важливості розвитку соціальних послуг відбувся просвітницький захід “Соціальна робота в громаді: захист дитини, родини" . Адже без підтримки з боку місцевої влади робити будь-які зміни на місцях надзвичайно складно. Формат зустрічі передбачав обмін досвідом між двома сусідніми громадами-учасницями проєкту. Це була чудова можливість відвідати колег та дізнатися про розвиток соціальних послуг у сусідів.

Нагадуємо, що у жовтні 2024 року Устилузька громада стала учасницею проєкту "Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми".

Волинь – одна з пілотних областей, де планують створити нову систему кращого догляду для дітей та підтримки сімей. Загалом проєкт охоплює 10 громад Волинської області, серед яких: Турійська, Маневицька, Устилузька, Локачинська, Голобська, Камінь-Каширська, Рожищенська, Підгайцівська, Поромівська, Олицька.

Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, "Право на здоров'я" (HealthRight International) в Україні (МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”)Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь