Борщівник Сосновського - небезпечна отруйна рослина

Дата: 04.04.2025 16:04
Кількість переглядів: 94

Фото без описуЗа останні роки набуває поширення дуже небезпечна, отруйна і дикоросла багаторічна рослина – Борщівник Сосновського, яка може добряче нашкодити людям, які не знають про її небезпеку.  Цій рослині не страшні ні заморозки, ні посухи, росте на будь-якому ґрунті. Насіння борщівника розноситься вітром і водою, а також будь-яким видом транспорту, людьми та тваринами, тому зарості його часто зустрічаються обабіч автомобільних та залізничних шляхів, на узбіччях польових доріг у лісосмугах, на берегах річок, каналів, з’являються на сільськогосподарських угіддях, необроблюваних землях, пустирях, сміттєзвалищах, присадибних і дачних ділянках, узліссях лісів, у парках, садах, людських городах і навіть у містах. Захоплюючи нову площу, він пригнічує іншу рослинність, порушує нормальне природне функціонування місцевих екосистем.

Оскільки борщівник є небезпечним видом, необхідно регулярно вживати заходів, щоб запобігти його поширенню. Це стосується систематичного скошування, зрізування товстих коренів на глибині 10-15 сантиметрів, випасання худоби (молоді листки поїдають вівці та корови). Найефективніший засіб боротьби — хімічний. При появі першої розетки рослину належить обробити гербіцидами, а саме – препаратами гліфосатної групи. Якщо рослина зацвіла, то скошену квітку (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли скошене.

Не рекомендується:

  1. Скошувати борщівник в період закінчення цвітіння і початку зав’язування плодів, тому що це не матиме ефекту, якщо тільки скошені рослини не будуть знищені відразу після скошування.
  2. Залишати скошений борщівник покинутим на місці. Навіть насіння у фазу воскової стиглості борщівника здатне дати сходи.
  3. Скошування борщівника у період осипання насіння з рослин, особливо у вітряну погоду.
  4. Бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла. Краще використовувати водонепроникний захисний одяг.
  5. Восени виконувати оранку на полях, зарослих борщівником, бо це буде сприяти нагромадженню насіння в грунтi.

Звертаємо вашу увагу на те, що статтею 52 «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель» Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачені штрафи за невжиття заходів по боротьбі з бур’янами. Землевласників і землекористувачів, які не вживають заходів із боротьби з бур’янами, у тому числі із борщівником буде притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу:

– на громадян від 340 до 1360 гривень,

–  на посадових осіб та суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень,

– а також є підставою припинення права на земельну ділянку (стаття 143 Земельного кодексу України).

 

Довідково:

Борщівник Сосновського – небезпечна, отруйна і дикоросла рослина висотою до 3-5 метрів, товщина стебла до 10 см. Одна рослина борщівника Сосновського дає 15-20 тисяч летючих насінин, які можуть прорости в ґрунті навіть через 10-12 років!


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Громадська оцінка робіт, що надійшли на конкурс з визначення кращого логотипу Устилузької громади

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь