Повномасштабна війна з росією виводить ветеранську політику на перший план – для нашої громади робота з ветеранами та їхніми родинами стала одним із найважливіших напрямів діяльності.
Ветеранська політика формується на загальнодержавному рівні та передбачає систему соціальних гарантій, що реалізують органи державної влади і лише частково реалізація здійснюється в громадах. Водночас ветерани після демобілізації повертаються в громаду.
Держава акцентує службовців місцевого самоврядування на шанобливому й уважному ставленні до цієї категорії населення та постійній підтримці. Відповідно цей напрямок потребує розширення можливостей у сфері надання послуг з залученнямусіх служб, державних установ, організацій.
Система соціального захисту має дві основні складові: перша стосується пільг, виплат та інших видів матеріального забезпечення для ветеранів та ветеранок, друга — це соціальні послуги. На рівні громади постійно піднімаються та обговорюються питання достатності наявних можливостей, відповідності розміру виплат реальним потребам.Але поруч із фінансовою та матеріальною підтримкою має бути підтримка, яка допомагала б людині впоратися з труднощами, повернутися до гідного рівня життя, а також підтримка, яка компенсувала би втрачені людиною можливості самостійно здійснювати певні дії. Таку підтримку можна надати за допомогою соціальних послуг. Для цього необхідно знати, скільки людей з громади воює, скільки повернулися, скільки в госпіталях та мають потребу у протезуванні, реабілітації та лікуванні. Знати потреби та допомагати вирішити наявні проблеми.
Встановлення факту одержання ушкоджень здоров’я від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на
території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів
держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України
Видача нового посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена
сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України,
постраждалого учасника Революції Гідності замість непридатного/втраченого та у разі зміни персональних
даних
Призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких
категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального
захисту”
Призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких
категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального
захисту”
В Устилузькій міській територіальній громаді діє Програма соціального захисту населення затверджена рішення Устилузької міської ради 19.12.2024 №41/32 (в новій редакції), якою передбачені виплати для ветеранів війни, військовослужбовців, членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, полонених та зниклих безвісти за особливих обставин з метою забезпечення реалізації ними своїх прав для отримання матеріальних допомог за рахунок коштів з бюджету громади, надання яких передбачено на 2024 – 2026 роки.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності